Trener osobisty z dietetyką sportową

10.12.2020

Studia drugiego stopnia kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra. Absolwent będzie przygotowany do samodzielnego planowania, organizowania, prowadzenia i kontrolowania efektów treningu fizycznego i programów żywienia dla osób w różnym wieku, o różnym poziomie sprawności fizycznej oraz stanie zdrowia, z uwzględnieniem spersonalizowanych celów. Program studiów obejmuje wszystkie obszary niezbędne do realizacji kompleksowej opieki nad klientem w zakresie treningu osobistego, m.in. takie jak: programowanie treningu i kształtowanie zdolności motorycznych, dietetyka sportowa, trening mentalny, odnowa biologiczna oraz elementy fizjoterapii. Absolwent uzyskuje kwalifikację pełną związaną z treningiem osobistym (personalnym) i dietetyką sportową na poziomie 7 Polskiej Ramy Kwalifikacji. Praktyczny profil studiów, ukierunkowany na zdobywanie umiejętności praktycznych, obejmuje podstawy teoretyczne oraz wiele zajęć o charakterze praktycznym realizowanych m.in. w różnych obiektach sportowych, specjalistycznych pracowniach, laboratoriach oraz w kuchni. Pozwala to wyposażyć absolwenta w wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne zarówno do tworzenia, weryfikowania i modyfikowania zindywidualizowanych programów treningowych, jak również opracowywania programów dietetycznych i suplementacyjnych w zależności od rodzaju treningu i obciążeń wysiłkowych. Student ma do wyboru jedną z dwóch specjalności: trener przygotowania motorycznego (rozwijająca umiejętności kształtowania zdolności motorycznych w sportach indywidualnych, grach zespołowych oraz w sporcie dzieci i młodzieży) oraz coaching w treningu zdrowotnym i sportowym (rozwijająca umiejętności wykorzystania narzędzi coachingowych w budowaniu i wzmacnianiu motywacji, określaniu i osiąganiu celów oraz wspierania zmian w obszarze zachowań zdrowotnych i wyników sportowych). Ponadto w trakcie studiów student będzie miał możliwość zdobycia uprawnień instruktora lub trenera rekreacji ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w wybranej przez siebie formie aktywności fizycznej. Uzyskana wiedza, umiejętności i kompetencje absolwenta ww. kierunku pozwolą na uzyskanie zatrudnienia we wszystkich instytucjach oferujących usługi w zakresie aktywności fizycznej, treningu sportowego i doradztwa żywieniowego. Absolwent będzie przygotowany do organizowania pracy trenera personalnego zarówno w ramach podejmowanego zatrudnienia, jak i własnej działalności gospodarczej.